All Products
Contact Person :
Li
Phone Number :
18906241720
Keywords [ gate valve cast iron ] match 84 Products.
Rising Stem Flexible Wedge Gate Valve in Cast Iron for Industrial Flow Control
| Material: | Casting,Brass,Stainless Steel,Ductile Iron,GGG40 |
|---|---|
| Port Size: | DN50-DN1200,Standard,2"-24",DN50-800,3/4" |
| Power: | Manual,Electrical Actuated,Hydraulic,Handwheel Operated,GO |
DIN 3352 F4 Resilient Seated Gland Gate Valve DN100 - Double Gland Design for Industrial Water Control
| Material: | Casting,Brass,Stainless Steel,Ductile Iron,GGG50 |
|---|---|
| Port Size: | DN50-DN1200,Standard,2"-24",DN50-800,3/4" |
| Power: | Manual,Electrical Actuated,Hydraulic,Handwheel Operated,GO |
Cast Iron Double Socket Type Elastic Seat Seal Gate Valve With Rubber Sealing Ring
| Material: | Cast Iron |
|---|---|
| Seat Material: | Rubber |
| End Connections: | Flanged, Threaded, Or Grooved |
DN100 Cast Iron Dark Rod Gate Valve Manual Operation Double Flange Connection
| Features: | Non-rising Stem, Resilient Seat, Full Bore Design |
|---|---|
| Valve Type: | Gate Valve |
| Seat Material: | Resilient |
DN40-DN1200 Cast Iron Resilient Seat Gate Valves OEM Anti Corrosion Coating
| Features: | Non-rising Stem, Resilient Seat, Full Bore Design |
|---|---|
| Valve Type: | Gate Valve |
| Seat Material: | Resilient |
DIN3352 C Type Cast Iron Gate Valves Elastic Sealed Non Rising Stem Gate Valve
| Features: | Non-rising Stem, Solid Wedge Disc, Renewable Seat |
|---|---|
| End Connections: | Flanged, Threaded, Or Grooved |
| Material: | Cast Iron |
Z45X BS 5163 Non-Rising Stem Resilient Seated Gate Valve with PN16 Pressure Rating and Ductile Iron Body
| Material: | Casting,Brass,Stainless Steel,Ductile Iron,GGG40 |
|---|---|
| Port Size: | DN50-DN1200,Standard,2"-24",DN50-800,3/4" |
| Power: | Manual,Electrical Actuated,Hydraulic,Handwheel Operated,GO |
ANSI Class 150 Flanged Diaphragm Valve with Cast Iron Body and Rubber Lining for Industrial Control
| Weight: | Weight Based On Different Sizes |
|---|---|
| Stemtype: | Rising Stem / Non-Rising Stem |
| Valve Type: | Diaphragm Valve |
DN100 PN16 Flanged Connection Cast Iron Gate Valve with Cast Steel Construction
| Type: | Gate Valve |
|---|---|
| Surface Finish: | Painted / Epoxy Coated |
| Application: | Water, Oil, Gas, Steam |
GGG50 Resilient Seat Gate Valves Ductile Iron Gate Valve For Smooth Flow
| Features: | Non-rising Stem, Resilient Seat, Full Bore Design |
|---|---|
| Valve Type: | Gate Valve |
| Seat Material: | Resilient |


