All Products
Contact Person :
Li
Phone Number :
18906241720
Keywords [ butterfly valve cast iron ] match 35 Products.
DIN 3352 F4 Resilient Seated Gland Gate Valve DN100 - Double Gland Design for Industrial Water Control
| Material: | Casting,Brass,Stainless Steel,Ductile Iron,GGG50 |
|---|---|
| Port Size: | DN50-DN1200,Standard,2"-24",DN50-800,3/4" |
| Power: | Manual,Electrical Actuated,Hydraulic,Handwheel Operated,GO |
OEM Cast Iron Lug Type Wafer Butterfly Valve For Petroleum And Chemical Industry
| Body: | Ductile Iron GGG50 |
|---|---|
| Color: | Blue, Customized |
| Test: | 100% Leakage Testing |
Resilient gate valve F4 type Double Flange for DN40 - DN600 PN16 or PN10
| Material: | Ductile Iron,Brass,Stainless Steel,GGG50,EPDM |
|---|---|
| Port Size: | DN50-DN1200,Standard,2"-24",DN50-800,3/4" |
| Power: | Manual,Electrical Actuated,Hydraulic,Handwheel Operated,GO |
GOST Standard WCB Carbon Steel Double Flange Gate Valve with Bidirectional Sealing for Industrial Applications
| Material: | Casting,Brass,Stainless Steel,Ductile Iron,GGG40 |
|---|---|
| Port Size: | DN50-DN1200,Standard,2"-24",DN50-800,3/4" |
| Power: | Manual,Electrical Actuated,Hydraulic,Handwheel Operated,GO |
Z45X BS 5163 Non-Rising Stem Resilient Seated Gate Valve with PN16 Pressure Rating and Ductile Iron Body
| Material: | Casting,Brass,Stainless Steel,Ductile Iron,GGG40 |
|---|---|
| Port Size: | DN50-DN1200,Standard,2"-24",DN50-800,3/4" |
| Power: | Manual,Electrical Actuated,Hydraulic,Handwheel Operated,GO |
Resilient Seated Gate Valve with Rising Stem for Bubble-Tight Sealing and Low Operating Torque
| Material: | Casting,Brass,Stainless Steel,Ductile Iron,GGG40 |
|---|---|
| Port Size: | DN50-DN1200,Standard,2"-24",DN50-800,3/4" |
| Power: | Manual,Electrical Actuated,Hydraulic,Handwheel Operated,GO |
Hard-Sealed Protective Gate Valve with Metal-to-Metal Sealing for Corrosive Media and High-Temperature/Pressure Applications
| Material: | Casting,Brass,Stainless Steel,Ductile Iron,GGG40 |
|---|---|
| Port Size: | DN50-DN1200,Standard,2"-24",DN50-800,3/4" |
| Power: | Manual,Electrical Actuated,Hydraulic,Handwheel Operated,GO |
Premium Resilient Seated Gate Valve - Leak-Proof Seal, Corrosion & Wear Resistant, Low-Torque Operation for Water Systems
| Material: | Casting,Brass,Stainless Steel,Ductile Iron,GGG40 |
|---|---|
| Port Size: | DN50-DN1200,Standard,2"-24",DN50-800,3/4" |
| Power: | Manual,Electrical Actuated,Hydraulic,Handwheel Operated,GO |
Swing Check Valve with PN 16 Pressure Rating for Automatic Operation and Bubble-Tight Seal in Pipeline Systems
| Material: | Casting,Brass,Stainless Steel,Ductile Iron,GGG40 |
|---|---|
| Port Size: | DN50-DN1200,Standard,2"-24",DN50-800,3/4" |
| Power: | Manual,Electrical Actuated,Hydraulic,Handwheel Operated,GO |
GOST Compliant Large Diameter Gate Valve with Full-Bore Design for Industrial Pipelines DN200-DN1200
| Material: | Casting,Brass,Stainless Steel,Ductile Iron,GGG40 |
|---|---|
| Port Size: | DN50-DN1200,Standard,2"-24",DN50-800,3/4" |
| Power: | Manual,Electrical Actuated,Hydraulic,Handwheel Operated,GO |


