All Products
Contact Person :
Li
Phone Number :
18906241720
Keywords [ flange end gate valve ] match 98 Products.
GOST Compliant Large Diameter Gate Valve with Full-Bore Design for Industrial Pipelines DN200-DN1200
| Material: | Casting,Brass,Stainless Steel,Ductile Iron,GGG40 |
|---|---|
| Port Size: | DN50-DN1200,Standard,2"-24",DN50-800,3/4" |
| Power: | Manual,Electrical Actuated,Hydraulic,Handwheel Operated,GO |
Premium Resilient Seated Gate Valve - Leak-Proof Seal, Corrosion & Wear Resistant, Low-Torque Operation for Water Systems
| Material: | Casting,Brass,Stainless Steel,Ductile Iron,GGG40 |
|---|---|
| Port Size: | DN50-DN1200,Standard,2"-24",DN50-800,3/4" |
| Power: | Manual,Electrical Actuated,Hydraulic,Handwheel Operated,GO |
DIN 3352 F4 Resilient Seated Gland Gate Valve DN100 - Double Gland Design for Industrial Water Control
| Material: | Casting,Brass,Stainless Steel,Ductile Iron,GGG50 |
|---|---|
| Port Size: | DN50-DN1200,Standard,2"-24",DN50-800,3/4" |
| Power: | Manual,Electrical Actuated,Hydraulic,Handwheel Operated,GO |
OEM Gost Cast Steel Gate Valves PN 16 DN 50 Manual For Steam And Heat Conduction Oil
| Nominal Size: | DN50 |
|---|---|
| Pressure Rating: | PN16 |
| Design Standard: | GOST 5762-2002 |
GOST Gate Valve WCB DN100 PN16 for Russian Market
| Nominal Size: | DN50 |
|---|---|
| Pressure Rating: | PN16 |
| Design Standard: | GOST 5762-2002 |
GOST Gate Valve DN50 PN16 Cast Steel for Oil Gas Water
| Nominal Size: | DN50 |
|---|---|
| Pressure Rating: | PN16 |
| Design Standard: | GOST 5762-2002 |
Customized Port Sizes Pneumatic Gate Valve For Precise Flow Regulation
| Features: | Non-rising Stem, Resilient Seat, Full Bore Design |
|---|---|
| Valve Type: | Gate Valve |
| Seat Material: | Resilient |
GGG50 Resilient Seat Gate Valves Ductile Iron Gate Valve For Smooth Flow
| Features: | Non-rising Stem, Resilient Seat, Full Bore Design |
|---|---|
| Valve Type: | Gate Valve |
| Seat Material: | Resilient |
API 600 Cast Steel Gate Valve with Rising Stem & OS&Y Design for High-Pressure Oil & Gas Applications
| Pressure Rating: | 150 - 600 PSI |
|---|---|
| Body Design: | Solid Wedge / Flexible Wedge |
| Coating: | Epoxy Painted Or Rust Resistant |
GOST Gate Valve DN50 PN16 Cast Steel for Oil Gas Water -29°C to 425°C
| Nominal Size: | DN50 |
|---|---|
| Pressure Rating: | PN16 |
| Design Standard: | GOST 5762-2002 |


