All Products
Contact Person :
Li
Phone Number :
18906241720
Keywords [ fluid control valve ] match 74 Products.
PTFE-Lined Two-Piece Butterfly Valve with Bubble-Tight Shut-Off for Superior Flow Control
| Material: | Casting,Brass,Stainless Steel,Ductile Iron,GGG40 |
|---|---|
| Port Size: | DN50-DN1200,Standard,2"-24",DN50-800,3/4" |
| Power: | Manual,Electrical Actuated,Hydraulic,Handwheel Operated,GO |
ANSI Cast Steel Swing Check Valve Low Fluid Resistance Flow Control
| Nominal Size: | 2"~48"(DN50~DN1200) |
|---|---|
| Pressure Rating: | Class150LB~900LB |
| Design Standard: | BS1868, ASME B16.34 |
304 Stainless Steel Silent Check Valve HC41X-16P with PN16 Pressure Rating and Wafer-Style Design
| Material: | Casting,Brass,Stainless Steel,Ductile Iron,GGG50 |
|---|---|
| Port Size: | DN50-DN1200,Standard,2"-24",DN50-800,3/4" |
| Power: | Manual,Electrical Actuated,Hydraulic,Handwheel Operated |
AME-CRC 509 Resilient Seat Gate Valve with Bidirectional Bubble-Tight Seal, Full-Bore Design, and Low-Torque Operation for Industrial Applications
| Material: | Casting,Brass,Stainless Steel,Ductile Iron,GGG40 |
|---|---|
| Port Size: | DN50-DN1200,Standard,2"-24",DN50-800,3/4" |
| Power: | Manual,Electrical Actuated,Hydraulic,Handwheel Operated,GO |
DIN 3352 F4 Resilient Seated Gland Gate Valve DN100 - Double Gland Design for Industrial Water Control
| Material: | Casting,Brass,Stainless Steel,Ductile Iron,GGG50 |
|---|---|
| Port Size: | DN50-DN1200,Standard,2"-24",DN50-800,3/4" |
| Power: | Manual,Electrical Actuated,Hydraulic,Handwheel Operated,GO |
304 Stainless Steel Threaded Ball Valve with Full Port Design for Industrial Flow Control
| Material: | Casting,Brass,Stainless Steel,Ductile Iron,GGG40 |
|---|---|
| Port Size: | DN50-DN1200,Standard,2"-24" |
| Power: | Manual,Electrical Actuated,Hydraulic,Handwheel Operated,GO |
Customized Port Sizes Pneumatic Gate Valve For Precise Flow Regulation
| Features: | Non-rising Stem, Resilient Seat, Full Bore Design |
|---|---|
| Valve Type: | Gate Valve |
| Seat Material: | Resilient |
F4 Type Raised Face Flanged Gate Valve with Split Body Design and Rising Stem for Industrial Applications
| Material: | Casting,Brass,Stainless Steel,Ductile Iron,GGG40 |
|---|---|
| Port Size: | DN50-DN1200,Standard,2"-24",DN50-800,3/4" |
| Power: | Manual,Electrical Actuated,Hydraulic,Handwheel Operated,GO |
304 Stainless Steel Silent Check Valve with Non-Slam Closure and Low Head Loss for Corrosive Applications
| Material: | Casting,Brass,Stainless Steel,Ductile Iron,GGG40 |
|---|---|
| Port Size: | DN50-DN1200,Standard,2"-24",DN50-800,3/4" |
| Power: | Manual,Electrical Actuated,Hydraulic,Handwheel Operated,GO |


