All Products
Contact Person :
Li
Phone Number :
18906241720
Keywords [ fluid control valve ] match 74 Products.
Industrial PN16 DN100 GOST Gate Valve Cast Steel Flange Gate Valve Fluid Control
| Product Type: | Gate Valves |
|---|---|
| Pressure Rating: | PN16 |
| End Flange: | GOST12815-80 |
Water Power Cast Iron Control Valves Corrosion Resistant For Industrial Flow Control
| Work Temperature: | 0-85℃ |
|---|---|
| Size: | Various Sizes Available |
| Applications: | Industrial, HVAC, Water Treatment |
A600 Cast Iron Electric Control Valve For Remotely Control In Pipeline Water Supply
| : | |
|---|---|
| Place of Origin | China |
| Brand Name | Youwei Fluid |
A800 Cast Iron Body Differential Pressure Control Valve DPCV Accurate Control
| : | |
|---|---|
| Place of Origin | China |
| Brand Name | Youwei Fluid |
A400 Cast Iron Control Valves , Industrial Flow Control Valve Customizable
| : | |
|---|---|
| Place of Origin | China |
| Brand Name | Youwei Fluid |
1 2 Inch to 24 Inch Cast Iron Wedge Gate Valve with Flanged End Connections Providing Flow Control in Industrial Systems
| Trim Material: | Stainless Steel, Brass, Bronze |
|---|---|
| Face To Face Dimension: | ASME B16.10 |
| Operation: | Handwheel, Gear, Electric Actuator |
ANSI Class 150 Flanged Diaphragm Valve with Cast Iron Body and Rubber Lining for Industrial Control
| Weight: | Weight Based On Different Sizes |
|---|---|
| Stemtype: | Rising Stem / Non-Rising Stem |
| Valve Type: | Diaphragm Valve |
Industrial Gate Valve with EPDM/NBR/PTFE Sealing, 150LB/300LB/600LB Pressure Rating, and API 598 Testing Standard
| Temperature Range: | -10°C To 120°C |
|---|---|
| Weight: | Varies By Size |
| Structure: | Gate,Butterfly,Non-Rising Gate Valve |
DN100 PN10 Ductile Iron Wafer Butterfly Valve with EPDM Seating for Industrial Water Control
| Operating Temperature: | -20°C To 200°C |
|---|---|
| Operatingtemperature: | -10°C To 120°C |
| Standard: | DIN,BS,F4,ANSI,DIN3352 |
Pressure Seal Bonnet Cast Iron Gate Valve Designed for Water Applications Providing and Durable Pipeline Flow Management
| Type: | Gate Valve |
|---|---|
| Trim Material: | Stainless Steel, Brass, Bronze |
| Application: | Water, Oil, Gas |


