All Products
Contact Person :
Li
Phone Number :
18906241720
Keywords [ fluid control valve ] match 74 Products.
GOST Compliant Cast Iron Gate Valve with Bubble-Tight Shutoff for High Pressure PN16 Applications
| Material: | Casting,Brass,Stainless Steel,Ductile Iron,GGG40 |
|---|---|
| Port Size: | DN50-DN1200,Standard,2"-24",DN50-800,3/4" |
| Power: | Manual,Electrical Actuated,Hydraulic,Handwheel Operated,GO |
YOUWEI Knife Gate Valve for Slurry and Wastewater Applications with Rugged Knife-Edge Design and Advanced Seal Technology
| Material: | Casting,Brass,Stainless Steel,Ductile Iron,GGG40 |
|---|---|
| Port Size: | DN50-DN1200,Standard,2"-24",DN50-800,3/4" |
| Power: | Manual,Electrical Actuated,Hydraulic,Handwheel Operated,GO |
API 600 Cast Steel Gate Valve with Rising Stem & OS&Y Design for High-Pressure Oil & Gas Applications
| Pressure Rating: | 150 - 600 PSI |
|---|---|
| Body Design: | Solid Wedge / Flexible Wedge |
| Coating: | Epoxy Painted Or Rust Resistant |
A100 Remote Control Floating Type Ball Valve Manually Turn Off Or Open
| Type: | Ball Valve |
|---|---|
| Actuation: | Manual |
| Certifications: | API, ANSI, ASME, ISO |
GOST Compliant Flange Type Gate Valve With WCB Body Material Manual Control
| Application: | Oil, Gas, Water, Chemical, Power Plant |
|---|---|
| Face To Face Dimension: | GOST3706-93 |
| Body Material: | WCB, CF8, CF8M, CF3, CF3M, Titanium, Monel, Hastelloy Etc. |
GOST Gate Valve WCB DN50 PN16 for Oil Gas Systems
| Nominal Size: | DN50 |
|---|---|
| Pressure Rating: | PN16 |
| Design Standard: | GOST 5762-2002 |
OEM Gost Cast Steel Gate Valves PN 16 DN 50 Manual For Steam And Heat Conduction Oil
| Nominal Size: | DN50 |
|---|---|
| Pressure Rating: | PN16 |
| Design Standard: | GOST 5762-2002 |
OS&Y Resilient Seated Gate Valve - Rising Stem Ductile Iron (GGG50) Valve for Precision Industrial Control
| Operating Temperature: | -20°C To 200°C |
|---|---|
| Seal: | Rubber Lined,Metal,PTFE |
| Size: | 1/2 Inch - 24 Inch |
Industrial Flow Control Cast Steel Lift Check Valve DN50~DN300 Size
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Operation: | Automatic |
| Material: | Cast Steel |
Custom Cast Steel Check Valves Pressure Self Sealing Check Valve Flow Control
| : | |
|---|---|
| Place of Origin | China |
| Brand Name | Youwei Fluid |


