All Products
Contact Person :
Li
Phone Number :
18906241720
Keywords [ resilient seat valve ] match 60 Products.
Cast Iron Gate Valve with API 598 Testing Standard, 150-300 PSI Pressure Rating, and ≤120℃ Operating Temperature for Industrial Applications
| Material: | Casting,Brass,Stainless Steel,Ductile Iron,GGG40 |
|---|---|
| Port Size: | DN50-DN1200,Standard,2"-24",DN50-800,3/4" |
| Power: | Manual,Electrical Actuated,Hydraulic,Handwheel Operated,GO |
304 Stainless Steel Silent Check Valve HC41X-16P with PN16 Pressure Rating and Wafer-Style Design
| Material: | Casting,Brass,Stainless Steel,Ductile Iron,GGG50 |
|---|---|
| Port Size: | DN50-DN1200,Standard,2"-24",DN50-800,3/4" |
| Power: | Manual,Electrical Actuated,Hydraulic,Handwheel Operated |
Hard-Sealed Protective Gate Valve with Metal-to-Metal Sealing for Corrosive Media and High-Temperature/Pressure Applications
| Material: | Casting,Brass,Stainless Steel,Ductile Iron,GGG40 |
|---|---|
| Port Size: | DN50-DN1200,Standard,2"-24",DN50-800,3/4" |
| Power: | Manual,Electrical Actuated,Hydraulic,Handwheel Operated,GO |
316 Stainless Steel Ball Valve with Threaded Ends and Crown Flange – Two-Piece Valve for Superior Performance
| Material: | Casting,Brass,Stainless Steel,Ductile Iron,GGG40 |
|---|---|
| Port Size: | DN50-DN1200,Standard,2"-24",DN50-800,3/4" |
| Power: | Manual,Electrical Actuated,Hydraulic,Handwheel Operated,GO |
Zero-Leak Sealing Check Valve for Energy Efficiency and Equipment Protection
| Material: | Casting,Brass,Stainless Steel,Ductile Iron,GGG40 |
|---|---|
| Port Size: | DN50-DN1200,Standard,2"-24",DN50-800,3/4" |
| Power: | Manual,Electrical Actuated,Hydraulic,Handwheel Operated,GO |
DN100 PN10 Ductile Iron Wafer Butterfly Valve with EPDM Seating for Industrial Water Control
| Operating Temperature: | -20°C To 200°C |
|---|---|
| Operatingtemperature: | -10°C To 120°C |
| Standard: | DIN,BS,F4,ANSI,DIN3352 |
DN100 PN16 Flanged Connection Cast Iron Gate Valve with Cast Steel Construction
| Type: | Gate Valve |
|---|---|
| Surface Finish: | Painted / Epoxy Coated |
| Application: | Water, Oil, Gas, Steam |
Gas media Handwheel Rising Stem Resilient Seated Hard Seal Carbon Steel GOST Gate Valves and Fitting OEM
| Application: | Oil, Gas, Water, Chemical, Power Plant |
|---|---|
| Face To Face Dimension: | GOST3706-93 |
| Body Material: | WCB, CF8, CF8M, CF3, CF3M, Titanium, Monel, Hastelloy Etc. |
Stainless Steel 304/316 Butterfly Valve with EPDM Seat and PN16/ANSI Pressure Rating for Water Treatment
| Material: | Casting,Brass,Stainless Steel,Ductile Iron,GGG40 |
|---|---|
| Port Size: | DN50-800 |
| Power: | Manual,Electrical Actuated,Hydraulic,Handwheel Operated,GO |
Cast Iron Flanged Gate Valve with 150-300 PSI Pressure Rating, API 598 Testing Standard, and ASME B16.10 Dimensions
| Material: | Cast Iron |
|---|---|
| Type: | Gate Valve |
| Face To Face Dimension: | ASME B16.10 |


