All Products
Contact Person :
Li
Phone Number :
18906241720
Keywords [ resilient seat valve ] match 60 Products.
Non-Rising Stem Resilient Seated Gate Valve with Bidirectional Sealing for Water and Wastewater Systems
| Material: | Casting,Brass,Stainless Steel,Ductile Iron,GGG40 |
|---|---|
| Port Size: | DN50-DN1200,Standard,2"-24",DN50-800,3/4" |
| Power: | Manual,Electrical Actuated,Hydraulic,Handwheel Operated,GO |
AME-CRC 509 Resilient Seat Gate Valve with Bidirectional Bubble-Tight Seal, Full-Bore Design, and Low-Torque Operation for Industrial Applications
| Material: | Casting,Brass,Stainless Steel,Ductile Iron,GGG40 |
|---|---|
| Port Size: | DN50-DN1200,Standard,2"-24",DN50-800,3/4" |
| Power: | Manual,Electrical Actuated,Hydraulic,Handwheel Operated,GO |
Resilient Seated Gate Valve with Rising Stem for Bubble-Tight Sealing and Low Operating Torque
| Material: | Casting,Brass,Stainless Steel,Ductile Iron,GGG40 |
|---|---|
| Port Size: | DN50-DN1200,Standard,2"-24",DN50-800,3/4" |
| Power: | Manual,Electrical Actuated,Hydraulic,Handwheel Operated,GO |
Premium Resilient Seated Gate Valve - Leak-Proof Seal, Corrosion & Wear Resistant, Low-Torque Operation for Water Systems
| Material: | Casting,Brass,Stainless Steel,Ductile Iron,GGG40 |
|---|---|
| Port Size: | DN50-DN1200,Standard,2"-24",DN50-800,3/4" |
| Power: | Manual,Electrical Actuated,Hydraulic,Handwheel Operated,GO |
Z45X BS 5163 Non-Rising Stem Resilient Seated Gate Valve with PN16 Pressure Rating and Ductile Iron Body
| Material: | Casting,Brass,Stainless Steel,Ductile Iron,GGG40 |
|---|---|
| Port Size: | DN50-DN1200,Standard,2"-24",DN50-800,3/4" |
| Power: | Manual,Electrical Actuated,Hydraulic,Handwheel Operated,GO |
DIN 3352 F4 Resilient Seated Gland Gate Valve DN100 - Double Gland Design for Industrial Water Control
| Material: | Casting,Brass,Stainless Steel,Ductile Iron,GGG50 |
|---|---|
| Port Size: | DN50-DN1200,Standard,2"-24",DN50-800,3/4" |
| Power: | Manual,Electrical Actuated,Hydraulic,Handwheel Operated,GO |
GGG50 Resilient Seat Gate Valves Ductile Iron Gate Valve For Smooth Flow
| Features: | Non-rising Stem, Resilient Seat, Full Bore Design |
|---|---|
| Valve Type: | Gate Valve |
| Seat Material: | Resilient |
Resilient gate valve F4 type Double Flange for DN40 - DN600 PN16 or PN10
| Material: | Ductile Iron,Brass,Stainless Steel,GGG50,EPDM |
|---|---|
| Port Size: | DN50-DN1200,Standard,2"-24",DN50-800,3/4" |
| Power: | Manual,Electrical Actuated,Hydraulic,Handwheel Operated,GO |
DN40-DN1200 Cast Iron Resilient Seat Gate Valves OEM Anti Corrosion Coating
| Features: | Non-rising Stem, Resilient Seat, Full Bore Design |
|---|---|
| Valve Type: | Gate Valve |
| Seat Material: | Resilient |
OS&Y Resilient Seated Gate Valve - Rising Stem Ductile Iron (GGG50) Valve for Precision Industrial Control
| Operating Temperature: | -20°C To 200°C |
|---|---|
| Seal: | Rubber Lined,Metal,PTFE |
| Size: | 1/2 Inch - 24 Inch |


