All Products
Contact Person :
Li
Phone Number :
18906241720
Keywords [ non rising gate valve ] match 80 Products.
DIN3352 C Type Cast Iron Gate Valves Elastic Sealed Non Rising Stem Gate Valve
| Features: | Non-rising Stem, Solid Wedge Disc, Renewable Seat |
|---|---|
| End Connections: | Flanged, Threaded, Or Grooved |
| Material: | Cast Iron |
Non-Rising Stem Resilient Seated Gate Valve with Bidirectional Sealing for Water and Wastewater Systems
| Material: | Casting,Brass,Stainless Steel,Ductile Iron,GGG40 |
|---|---|
| Port Size: | DN50-DN1200,Standard,2"-24",DN50-800,3/4" |
| Power: | Manual,Electrical Actuated,Hydraulic,Handwheel Operated,GO |
Resilient gate valve F4 type Double Flange for DN40 - DN600 PN16 or PN10
| Material: | Ductile Iron,Brass,Stainless Steel,GGG50,EPDM |
|---|---|
| Port Size: | DN50-DN1200,Standard,2"-24",DN50-800,3/4" |
| Power: | Manual,Electrical Actuated,Hydraulic,Handwheel Operated,GO |
Z45X BS 5163 Non-Rising Stem Resilient Seated Gate Valve with PN16 Pressure Rating and Ductile Iron Body
| Material: | Casting,Brass,Stainless Steel,Ductile Iron,GGG40 |
|---|---|
| Port Size: | DN50-DN1200,Standard,2"-24",DN50-800,3/4" |
| Power: | Manual,Electrical Actuated,Hydraulic,Handwheel Operated,GO |
Cast Iron Gate Valve with API 598 Testing Standard, 150-300 PSI Pressure Rating, and ≤120℃ Operating Temperature for Industrial Applications
| Material: | Casting,Brass,Stainless Steel,Ductile Iron,GGG40 |
|---|---|
| Port Size: | DN50-DN1200,Standard,2"-24",DN50-800,3/4" |
| Power: | Manual,Electrical Actuated,Hydraulic,Handwheel Operated,GO |
Resilient Seated Gate Valve with Rising Stem for Bubble-Tight Sealing and Low Operating Torque
| Material: | Casting,Brass,Stainless Steel,Ductile Iron,GGG40 |
|---|---|
| Port Size: | DN50-DN1200,Standard,2"-24",DN50-800,3/4" |
| Power: | Manual,Electrical Actuated,Hydraulic,Handwheel Operated,GO |
Rising Stem Flexible Wedge Gate Valve in Cast Iron for Industrial Flow Control
| Material: | Casting,Brass,Stainless Steel,Ductile Iron,GGG40 |
|---|---|
| Port Size: | DN50-DN1200,Standard,2"-24",DN50-800,3/4" |
| Power: | Manual,Electrical Actuated,Hydraulic,Handwheel Operated,GO |
Metal-Seated Gate Valve with Bidirectional Zero-Leakage Sealing Full Metal Sealing Pair and High Temperature Stability for Guard Service
| Material: | Casting,Brass,Stainless Steel,Ductile Iron,GGG40 |
|---|---|
| Port Size: | DN50-DN1200,Standard,2"-24",DN50-800,3/4" |
| Power: | Manual,Electrical Actuated,Hydraulic,Handwheel Operated,GO |
F4 Type Raised Face Flanged Gate Valve with Split Body Design and Rising Stem for Industrial Applications
| Material: | Casting,Brass,Stainless Steel,Ductile Iron,GGG40 |
|---|---|
| Port Size: | DN50-DN1200,Standard,2"-24",DN50-800,3/4" |
| Power: | Manual,Electrical Actuated,Hydraulic,Handwheel Operated,GO |
GOST Standard WCB Material Gate Valve with PN16/PN25 Pressure Rating for Industrial Applications
| Material: | WCB,Cast Iron |
|---|---|
| Port Size: | DN50-DN1200,Standard,2"-24" |
| Power: | Manual,Electrical Actuated,Hydraulic,Handwheel Operated,GO |


