All Products
Contact Person :
Li
Phone Number :
18906241720
Keywords [ non rising gate valve ] match 80 Products.
Cast Iron Gate Valve with ≤120℃ Operating Temperature and ASME B16.10 Face To Face Dimension for API 598 Testing Standard Compliance
| End Connections: | Flanged, Threaded, Grooved |
|---|---|
| Bonnet Type: | Bolted Bonnet, Pressure Seal Bonnet |
| Trim Material: | Stainless Steel, Brass, Bronze |
ANSI WCB Cast Steel Gate Valve Multiturn Operated For Industrial And Commercial
| : | |
|---|---|
| Place of Origin | China |
| Brand Name | Youwei Fluid |
304 Stainless Steel Silent Check Valve HC41X-16P with PN16 Pressure Rating and Wafer-Style Design
| Material: | Casting,Brass,Stainless Steel,Ductile Iron,GGG50 |
|---|---|
| Port Size: | DN50-DN1200,Standard,2"-24",DN50-800,3/4" |
| Power: | Manual,Electrical Actuated,Hydraulic,Handwheel Operated |
304 Stainless Steel Silent Check Valve with Non-Slam Closure and Low Head Loss for Corrosive Applications
| Material: | Casting,Brass,Stainless Steel,Ductile Iron,GGG40 |
|---|---|
| Port Size: | DN50-DN1200,Standard,2"-24",DN50-800,3/4" |
| Power: | Manual,Electrical Actuated,Hydraulic,Handwheel Operated,GO |
Swing Check Valve with PN 16 Pressure Rating for Automatic Operation and Bubble-Tight Seal in Pipeline Systems
| Material: | Casting,Brass,Stainless Steel,Ductile Iron,GGG40 |
|---|---|
| Port Size: | DN50-DN1200,Standard,2"-24",DN50-800,3/4" |
| Power: | Manual,Electrical Actuated,Hydraulic,Handwheel Operated,GO |
Metal-Seated Check Valve with Metal-to-Metal Hard Seats for High Temperature Resistance and API 594 Compliance
| Material: | Casting,Brass,Stainless Steel,Ductile Iron,GGG40 |
|---|---|
| Port Size: | DN50-DN1200,Standard,2"-24",DN50-800,3/4" |
| Power: | Manual,Electrical Actuated,Hydraulic,Handwheel Operated,GO |
DN800 Wafer Type Butterfly Valve with Bidirectional Flow for Efficient Large-Diameter Flow Control
| Material: | Casting,Brass,Stainless Steel,Ductile Iron,GGG40 |
|---|---|
| Port Size: | DN50-DN1200,Standard,2"-24",DN50-800,3/4" |
| Power: | Manual,Electrical Actuated,Hydraulic,Handwheel Operated,GO |
PTFE-Lined Two-Piece Butterfly Valve with Bubble-Tight Shut-Off for Superior Flow Control
| Material: | Casting,Brass,Stainless Steel,Ductile Iron,GGG40 |
|---|---|
| Port Size: | DN50-DN1200,Standard,2"-24",DN50-800,3/4" |
| Power: | Manual,Electrical Actuated,Hydraulic,Handwheel Operated,GO |
Zero-Leak Sealing Check Valve for Energy Efficiency and Equipment Protection
| Material: | Casting,Brass,Stainless Steel,Ductile Iron,GGG40 |
|---|---|
| Port Size: | DN50-DN1200,Standard,2"-24",DN50-800,3/4" |
| Power: | Manual,Electrical Actuated,Hydraulic,Handwheel Operated,GO |
Ductile Iron Wafer Butterfly Valve DN300-DN1200 for High-Flow Media Control
| Material: | Casting,Brass,Stainless Steel,Ductile Iron,GGG40 |
|---|---|
| Port Size: | DN50-DN1200,Standard,2"-24",DN50-800,3/4" |
| Power: | Manual,Electrical Actuated,Hydraulic,Handwheel Operated,GO |


