All Products
Contact Person :
Li
Phone Number :
18906241720
Keywords [ differential pressure control valve ] match 5 Products.
A800 High-Precision Pilot-Operated Differential Pressure Control Valve with Dual-Chamber Design
| Material: | Casting,Brass,Stainless Steel,Ductile Iron,GGG40 |
|---|---|
| Port Size: | DN50-DN1200,Standard,2"-24",DN50-800,3/4" |
| Power: | Manual,Electrical Actuated,Hydraulic,Handwheel Operated,GO |
A800 Cast Iron Body Differential Pressure Control Valve DPCV Accurate Control
| : | |
|---|---|
| Place of Origin | China |
| Brand Name | Youwei Fluid |
Electric Plunger Valve with Precision Flow Regulation, Anti-Cavitation Design, and Low Operating Torque for Water Supply Systems
| Applicable Medium: | Water |
|---|---|
| Color: | Red / Black / Custom |
| Pressure Rating: | 150 - 300 PSI |
Hard-Sealed Protective Gate Valve with Metal-to-Metal Sealing for Corrosive Media and High-Temperature/Pressure Applications
| Material: | Casting,Brass,Stainless Steel,Ductile Iron,GGG40 |
|---|---|
| Port Size: | DN50-DN1200,Standard,2"-24",DN50-800,3/4" |
| Power: | Manual,Electrical Actuated,Hydraulic,Handwheel Operated,GO |
Rising Stem Flexible Wedge Gate Valve in Cast Iron for Industrial Flow Control
| Material: | Casting,Brass,Stainless Steel,Ductile Iron,GGG40 |
|---|---|
| Port Size: | DN50-DN1200,Standard,2"-24",DN50-800,3/4" |
| Power: | Manual,Electrical Actuated,Hydraulic,Handwheel Operated,GO |
1


