All Products
Contact Person :
Li
Phone Number :
18906241720
Keywords [ cast steel gate valves ] match 97 Products.
Ductile Iron Wafer Butterfly Valve DN300-DN1200 for High-Flow Media Control
| Material: | Casting,Brass,Stainless Steel,Ductile Iron,GGG40 |
|---|---|
| Port Size: | DN50-DN1200,Standard,2"-24",DN50-800,3/4" |
| Power: | Manual,Electrical Actuated,Hydraulic,Handwheel Operated,GO |
PTFE-Lined Two-Piece Butterfly Valve with Bubble-Tight Shut-Off for Superior Flow Control
| Material: | Casting,Brass,Stainless Steel,Ductile Iron,GGG40 |
|---|---|
| Port Size: | DN50-DN1200,Standard,2"-24",DN50-800,3/4" |
| Power: | Manual,Electrical Actuated,Hydraulic,Handwheel Operated,GO |
Metal-Seated Check Valve with Metal-to-Metal Hard Seats for High Temperature Resistance and API 594 Compliance
| Material: | Casting,Brass,Stainless Steel,Ductile Iron,GGG40 |
|---|---|
| Port Size: | DN50-DN1200,Standard,2"-24",DN50-800,3/4" |
| Power: | Manual,Electrical Actuated,Hydraulic,Handwheel Operated,GO |
Zero-Leak Sealing Check Valve for Energy Efficiency and Equipment Protection
| Material: | Casting,Brass,Stainless Steel,Ductile Iron,GGG40 |
|---|---|
| Port Size: | DN50-DN1200,Standard,2"-24",DN50-800,3/4" |
| Power: | Manual,Electrical Actuated,Hydraulic,Handwheel Operated,GO |
ANSI Class 150 Flanged Diaphragm Valve with Cast Iron Body and Rubber Lining for Industrial Control
| Weight: | Weight Based On Different Sizes |
|---|---|
| Stemtype: | Rising Stem / Non-Rising Stem |
| Valve Type: | Diaphragm Valve |
Stainless Steel 304 DN100 Flanged Backflow Preventer with Double Check Mechanism for Water Supply Safety
| Operationmethod: | Manual / Gear Operated |
|---|---|
| Port Size: | DN50-700 |
| Operating Temperature: | ≤120℃ |
Non-rising Stem GOST Gate Valve with WCB body NRS Handwheel Operation, Long Life Span
| Application: | Oil, Gas, Water, Chemical, Power Plant |
|---|---|
| Face To Face Dimension: | GOST3706-93 |
| Body Material: | WCB, CF8, CF8M, CF3, CF3M, Titanium, Monel, Hastelloy Etc. |


